RLUP 09 v1

#21. Post Posted: 12-20-2008, 07:03 AM
Vericilor facui io ce facui da nu imi iesi, nu imi iesi si nu stiu unde gresesc !
facui pozele cu stadioanele format .tga la cele 2 dimensiuni, 800x600 si 154x117 si le pusai in folderul C:/Program Files/EA Sports/Fifa Manager 9/ Stadiumpics in cele 2 foldere fiecare la dimensiunea lui.... si nimic nu le arata in joc ! Fiecare iagine are numele egal cu numele formatiei care e luat din editor !
La fel pozele cu orasele format .bmp 800 pe 600 puse in ....../user/city... si nu mi le arata !
Vazui la alte echipe care au imagini de stadioane ca numele la imagine nu e la fel cu numele echipei... ma refer la echipele din Spania... si alea mi le arata dar au si .tpi ala acolo.. cred ca acolo e buba cum se face sa creez sau editez un fisier din ala .tpi !?
Sau unde gresesc, cum fac sa pun pozele la orase si stadioane !?
Am jocul original !
Hai sanatate si virtute !
Reply
#22. Post Posted: 12-20-2008, 11:52 AM
multumim de sanatate si ce ne mai urezi tu. trebuie sa ai steme originale la echipe si pozele stadioanelor sa aiba acelasi nume cu numele stemelor. sau poti incerca de la editor de la steme sa iei numele acela care ar trebui bagat la steme si sa pui la stadioane.(varianta 2 nu e verificata)

Quote:To customise FIFA Manager even more, you can now add your own stadium pictures to the game. These will then also be used as the background picture on some screens.
In order to add your photos to the existing collection, save them in .TGA with Alpha channel, size 800x600 pixels in the User > Stadiumpics directory. The filename should be identical to that of the club badge.
Daca faci comanda pe siteul
PCGarage.ro
foloseste voucherul UUK7W3RR si vei avea 1% reducere.

Pentru a ne trimite date sau fisiere pentru viitoarele patch-uri folositi adresa de email research[at]romanager.ro
Reply
#23. Post Posted: 12-20-2008, 12:25 PM
Am si eu vreo doua nelamuriri
Acum dupa ce am reusit sa fac echipamentul unei echipe din serie c, ssc venezia (mi-e greu sa cred ca ati auzit vreunul de ea :mrgreen: ), l-am introdus in joc dupa update 1. prin metoda simpla la customized kit in format tga. Toate bune si frumoase, se vede si in 3d numai ca urasc fontul ala in care sunt imprimate numerele si numele jucatorilor. Ce ar trebui modificat si unde, daca binevoiti a-mi spune.

Si a doua. Exista vreo diferenta calitativa sau de orice alta natura intre kit-urile in format tga si cele in format fsh? Undecided
Reply
#24. Post Posted: 12-20-2008, 12:47 PM
la calitate nu. ambele formate sunt puse pe acelasi model. daca pui kituri de aceasi dimensiune sunt la fel, insa pentru prima problema vine fsh-ul sa rezolve problema. trebuie sa ai kiturile in format fsh si sa editezi fifa.db pentru a pune numar, numele jucatorilor unde vrei tu
Daca faci comanda pe siteul
PCGarage.ro
foloseste voucherul UUK7W3RR si vei avea 1% reducere.

Pentru a ne trimite date sau fisiere pentru viitoarele patch-uri folositi adresa de email research[at]romanager.ro
Reply
#25. Post Posted: 12-21-2008, 03:13 PM
Urmelinho Wrote:la calitate nu. ambele formate sunt puse pe acelasi model. daca pui kituri de aceasi dimensiune sunt la fel, insa pentru prima problema vine fsh-ul sa rezolve problema. trebuie sa ai kiturile in format fsh si sa editezi fifa.db pentru a pune numar, numele jucatorilor unde vrei tu

Thanks.. Ma gandeam ca nu trebuie sa ma mai complic cu fsh, dar se vede treaba ca nu se poate. O sa vad ce fac
Reply
#26. Post Posted: 01-06-2009, 08:56 PM
Ce se mai aude de patch ?
Reply
#27. Post Posted: 02-01-2009, 01:43 AM
salut..imi spune si mie cineva cum pot sa bag kit-urile in joc..va rog.... id-ul meu este Lorentz_shuky_ptm .....baftaWink

[trilulilu]oririunde merg..si orice fac .....in fatza vad doar rosu alb
sufletul meu...e colorat..in alb si rosu ,rosu alb..\Big Grin/
[/trilulilu]

<!-- w --><a class="postlink" href="http://WWW.PESPRO.TK" onclick="window.open(this.href);return false;">http://WWW.PESPRO.TK</a><!-- w --> - PRO EVOLUTION SOCCER EDITING
Reply
#28. Post Posted: 02-01-2009, 03:32 PM
Pentru a importa kiturile in joc gasesti tutoriale pe google.
Nimeni nu o sa iti dea totul pe tava.
Imi pare rau ca nu te pot ajuta.
[Image: LRU.png]
Reply
#29. Post Posted: 02-04-2009, 01:04 AM
Aveti vreo data aproximativa pentru aparitia patch-ului?
Ca nu ati mai dat niciun semn de viata in aceasta privinta Sad
Reply
#30. Post Posted: 02-04-2009, 09:20 PM
MAi aveti putina rabdare.Va aparea luna asta dar cand nu stiu exact.
[Image: LRU.png]
Reply

Jump To:

Users browsing this thread: 1 Guest(s)